Clash 2 - All Music Soundtrack

Tutaj będziemy zamieszczać informacje na temat postępu prac nad grą Clash II
Post Reply
primebit
Site Admin
Posts: 9
Joined: Mon Nov 16, 2020 12:41 pm

Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by primebit »


Music composed by Adam Skorupa

ALL SONG TIMESTAMPS:
00:00 - Clash 2 Lost Home
03:02 - Heathens Fortress
05:30 - Heathens War Piece
09:08 - Melody of Karkhan
14:24 - Desolate Realm
18:42 - Purians Stronghold
20:56 - Purians Battle Anthem
24:10 - Uprise Fortune
27:27 - Awaited Relief




Pre-Order Now: https://primebitstore.com/
Soundtrack now available on Spotify! http://spotify.primebitgames.com/
Coming 2021!


Clash II - Complete Soundtrack
micholv
Posts: 2
Joined: Thu Dec 17, 2020 10:00 am

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by micholv »

Bardzo dobrze, że można posłuchać tej muzyki :) :D :mrgreen:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Clash II OST
Clash II OST
Clash II OST.jpg (137.58 KiB) Viewed 42874 times
Pierwsze egzemplarze płyty CD z oficjalnym soundtrackiem do Clash II trafiają już w ręce wszystkich szczęśliwych nabywców gry przed premierą.

Ich ilość jest ograniczona, więc nie czekaj, zamów i Ty! :!:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
GraczKonin
Posts: 5
Joined: Sun Feb 14, 2021 1:59 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by GraczKonin »

Niestety na razie kupić gry przed premierą nie mam możliwości (problemy finansowe), ale soundtrack do Dwójki już któryś tydzień słucham. Jest potencjał.
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Ja swój egzemplarz płyty z soundtrackiem do Clash II już otrzymałem, a to wszystko dzięki uprzejmości prezesa Prime Bit Games, któremu z tego miejsca chciałbym za to jeszcze raz serdecznie podziękować. :P

Przez ostatni tydzień przesłuchałem kilkukrotnie wszystkie utwory z gry, więc postanowiłem wyrazić swoją opinię.

Muszę powiedzieć, że z każdym kolejnym przesłuchaniem soundtrack podoba mi się coraz bardziej i nie piszę tak tylko dlatego, że pełnię tutaj rolę honorowego moderatora, bo gdybym tak nie uważał to zwyczajnie nie napisałbym nic.

Doszło już nawet do tego, że dzisiaj będąc na spacerze nieoczekiwanie przygrywał mi w głowie kawałek pt. Heathens Fortress. :)

Nie rozumiem również malkontentów którym muzyka nie przypadła do gustu lub uważają, że ta z jedynki jest lepsza. Owszem, „de gustibus non est disputandum”, ale moim zdaniem cała siła ścieżki dźwiękowej do Clash II polega głównie na tym, że dzięki muzyce udało się doskonale uwidocznić różnice pomiędzy Innowiercami a Czystowiercami, natomiast w pierwszej części gry wybór wiary nie miał właściwie żadnego przełożenia na muzykę, która była cały czas taka sama niezależnie od tego czy grało się Poganami czy Chrześcijanami. Innymi słowy, mamy tutaj wreszcie wyraźny podział na dwie odmienne frakcje, podobnie jak miało to miejsce chociażby w WarCraft 2.

Cały soundtrack to właściwie taki słowiańsko-celtycki mix, który w przypadku Innowierców ma taki ludowy charakter, natomiast w przypadku Czystowierców bardziej dworski. Być może jestem w błędzie, ale osobiście słyszę tutaj dużą inspirację HoM&M IV i Diablo II, głównie jeżeli chodzi o wykorzystane instrumenty i charakterystyczne żeńskie jodłowanie (czy jakkolwiek to nazwać), chociaż prawdopodobnie pozostali gracze wskazaliby na jeszcze inne tytuły.

Co prawda nie biorę czynnego udziału w pracach nad grą, ale na podstawie samego brzmienia utworów i ich nazw można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić w jakim momencie będą one odtwarzane:

* Clash 2 Lost Home – motyw przygrywający w głównym menu
* Heathens Fortress – motyw przygrywający w siedzibach Innowierców
* Heathens War Piece – motyw przygrywający w trakcie walk rozgrywanych Innowiercami
* Melody of Karkhan i Desolate Realm – tutaj akurat nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że będą to motywy przygrywane w trakcie rozgrywki Innowiercami, w zależności od scenerii, na co wskazują wczesne screeny z gry, gdzie pokazano m.in. śnieg, deszcz czy tereny trawiaste podlegające wpływom pór roku, a nawet cyklowi dnia i nocy
* Purians Stronghold – motyw przygrywający w siedzibach Czystowierców
* Purians Battle Anthem - motyw przygrywający w trakcie walk rozgrywanych Czystowiercami
* Uprise Fortune i Awaited Relief – analogicznie jak wcześniej wydaje mi się, że będą to motywy przygrywane w trakcie rozgrywki Czystowiercami, ale tego też nie jestem pewien

Moim zdecydowanym faworytem jak dotąd jest Heathens War Piece, ale Purians Battle Anthem niewiele mu ustępuje. Oba te motywy doskonale zagrzewają do walki i czynią to moim zdaniem jeszcze lepiej niż motyw bitewny z pierwszej części gry, który przecież wcale nie był zły. Te bębny, męski chór i pozostałe instrumenty naprawdę podnoszą adrenalinę. :twisted:

Z kolei w utworze Clash 2 Lost Home pojawia się mały smaczek dla fanów oryginalnego Clasha, mianowicie w pewnym momencie można usłyszeć wariację motywu z zamku gracza w kolorze czerwonym. ;)

Brawo, panie Adamie! :!: Jak zwykle, zresztą.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Zapraszam do przeczytania wywiadu z Panem Adamem Skorupą, w którym opowiada on głównie o swoich inspiracjach a także o najnowszym soundtracku do powstającej właśnie gry Clash II.

Wywiad przeprowadził Pan Arkady Saulski, pisarz będący autorem m.in. 2 powieści zainspirowanych grą Clash, pt. Serce Lodu i Krew Kamienia, a można go przeczytać TUTAJ.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Soundtrack możliwy jest również do odsłuchania na innych platformach muzycznych:

* Apple Music
* Deezer
* Amazon Music
* Tidal

Aktualizacja 28.05.2022:
Soundtrack możliwy jest również do odsłuchania na Steam:
* Steam

Zapraszam do odsłuchania i komentowania!
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Zedytowałem treść poprzedniego posta, ponieważ soundtrack możliwy jest również do odsłuchania na Steam. :idea:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Na YouTube pojawił się kolejny utwór do Clash II autorstwa Adama Skorupy pt. Battle Cry Music, który jest wariacją niewykorzystanego motywu z pierwszej części gry.

Oprócz odsłuchu polecam również obejrzeć film, ponieważ wpleciono w niego kilkanaście screenów z rozgrywki.

Poniżej dla porównania linki do obu w/w utworów:





Zapraszam do odsłuchania i komentowania!
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
User avatar
BoghuteAra
Posts: 57
Joined: Thu Feb 04, 2021 7:16 pm

Re: Clash 2 - All Music Soundtrack

Post by BoghuteAra »

Adam Skorupa nie odpuszcza i stworzył jeszcze jeden utwór do Clash II pt. Into The Deep Clash Battle Music, który jest wariacją motywu bitewnego z pierwszej części gry.

Tak samo jak wcześniej, oprócz odsłuchu polecam również obejrzeć film, ponieważ wpleciono w niego kilkanaście screenów z rozgrywki.

Poniżej dla porównania linki do obu w/w utworów:





Zapraszam do odsłuchania i komentowania!
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Post Reply